Kayısı ve Elma Cilt Maskesi

  • 26 Şubat 2014
  • 3.223 kez görüntülendi.
Kayısı ve Elma Cilt Maskesi

Bugün ki yazımızda sayın Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu’nun çok güzel bir cilt maske kürünü paylaşacağız sizlerle. Bu kür o kadar doğal ve güzel bir kür ki uyguladığınızda fark edeceksiniz ve düzenli bir şekilde kullandığınızda eminiz ki faydasını göreceksinizdir. Sayın Saraçoğlu bizlere sitesinden de sunduğu bitkisel kürlerle yaşamımızı kolaylaştırmakta ve doğal yollarla güzel ve sağlıklı görünmemize yardımcı olmaktadır.

Vücudumuz bizler için çok değerli huzurlu bir yaşam sürmek istiyorsak öncelikle vücudumuz sağlıklı ve huzurlu olmalıdır. Bunlar arasında cilt sağlığı da oldukça önemli bir yere sahiptir. Cilt bakımı, cilt temizliği her insan için mühimdir ancak biz bayanların daha çok özen gösterdiği ve dikkat ettiği bir konudur. Bol bol cilt bakım ürünleri alır, nemlendirici cilt kremleri kullanılırız. Ancak bazı kimyasallar cildimize uygun olmayabilir. Her cildin farklı bir özelliği vardır. Hassas bir cildiniz varsa satın aldığınız her türlü cilt kremi size uygun olmayabilir. Cildiniz zaten kimyasallardan yeterince yoruluyorsa size vereceğimiz kürü düzenli olarak kullanabilirsiniz. Emin olun faydasını göreceksinizdir.

Kayısı – Elma Maskesi

–          Bir adet sert, ekşi olmayan, orta boy kırmızı elma

–          4 adet sert kayısı

–          Çok az su

Bir adet orta boy kırmızı elmanın kabuğu iyice soyulur. Maske için kullanılacak olan elma değil ince soyulmuş kabuklarıdır. Dört adet sert kayısı her biri yaklaşık 1,5 cm kalınlığında soyulur(kabuklarıyla beraber). Kayısının çekirdeğinin etrafında bulunan yumuşak kısmı kullanılmamalıdır. İnce olarak soyduğumuz kırmızı elma kabuklarıyla, kalın etli şekilde (1,5cm kalınlığında) soyulmuş dört adet kayısı küçük bir kapta üzerine çok az su ilave edilerek, kısık ateşte ağzı kapalı olarak beş dakika kaynatılarak ve çatalla ezerek lapa hale getirilir. Lapanın kıvamının cıvık olmamasına dikkat edilir. Beş dakikalık lapa yapma süresinde azar azar su ilave edilerek çok cıvık olmayan kıvam korunur. Çatal ya da bir kaşık yardımıyla iyice ezerek homojen hale getirilir. Beş dakika kaynaması tamamlandıktan sonra ılıması beklenir. Ilıyınca iki parmak yardımıyla alna, burna ve yüze çok hafif bir şekilde fazla bastırmadan yedirerek sürülür. En az yirmi en fazla otuz dakika bekletilir. Daha sonra yüz sadece suyla yıkanır ve havluyla kurulanır. Bu işlem haftada bir kez uygulanır. Ayda üç defadan fazla uygulanmaz.

Kimyasal ürünler yerine evde kolaylıkla ulaşabileceğiniz doğal malzemelerle cilt bakım kürleri yapabilir ve cildinizi istediğiniz sağlığa kavuşturabilirsiniz. Evde kendi başınıza kolaylıkla yapabileceğiniz bu kolay cilt maskesini severek uygulamaya devam edeceksinizdir. Sağlıklı günler…

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ